Biz kimiz?

Müşteri memnuniyetini ilk sıraya alan, alanında çok uzun yıllar deneyime sahip, profesyonel, işini tutkuyla yapan, motivasyonu yüksek, hızlı, çözüm odaklı, etkin ve yetkin bir ekibiz.

İş ortaklığı modeliyle sunduğumuz hizmetlerimizde, müşterilerimiz, sektörün kendi alanlarında en deneyimli profesyonellerinden oluşan bir ekipten hizmet alırlar. İş ortaklarımız ve yöneticilerimiz uzmanlık ve deneyimleriyle müşterilerimizin birincil temas noktası olup, kapsamlı hizmet verilmesinde önemli rol oynar.

Tarihçe

İntegra Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş., “Türkiye’nin Brokeri” olmak vizyonuyla, Türkiye’de Sigorta Brokerliği sektörünün kurulmasında ve gelişmesinde önemli roller üstlenmiş, alanlarında uzman ve lider bir ekip tarafından 2015 yılında, kökleri 1982 yılına dayanan Çağlayan Sigorta ve Reasürans Brokerliği şirketinin temelleri üzerine kurulmuştur.

İntegra, farklı uzmanlıklarda gerek yerel gerekse global coğrafyalarda tecrübesi olan iş ortakları sayesinde girişimciliğin ve uzun yıllara dayanan kurumsal kültürün harmanlanması ile Türkiye sigorta ve brokerlik pazarında önemli değişimlerin yolunu açmış, kısa sürede uluslararası Sigorta ve Reasürans şirketleri ve Uluslararası sigorta brokerleri ve iş ortaklarının ilgi odağı haline gelmiştir.

İntegra ayrıca, 7 kıtada, 100’ü aşkın ülkede 109 temsilcisi bulunan, dünyanın en büyük brokerlik ağı Worldwide Brokers Network zincirinin (WBN) Türkiye’de tek yetkili temsilcisidir. Bununla birlikte 2002 yılında uluslararası brokerler ile stratejik partnerlik antlaşması yaparak 67 ülkede faaliyet gösteren ‘’WING’’ (Worldwide Insurance Network Group) üyesi olup, bu kuruluşun Türkiye’de tek temsilcisi olma hakkını kazanmıştır. İntegra aynı zamanda, alacak sigortası ve bonding konusunda uzman sigorta brokerlerinin yer aldığı Astreos Credit’in Türkiye üyesidir.

Merkezi İstanbul’da bulunan İntegra, portföy büyüklüğü, yönettiği riskler ve çeşitliliği, özel risklerde uzman kadrosuyla yarattığı farklılıklar ile kısa sürede, brokerlik alanında Türkiye’nin en büyükleri arasında yerini almıştır.

Lockton hakkında

Global olarak faaliyet gösteren dünyanın en büyük özel brokerlik şirketi Lockton, İntegra’nın ortakları arasındadır.

Lockton 1.5 milyar dolar geliri ve 7.000’den fazla çalışanı ile müşterilerine 125 ülkede hizmet veren global bir şirkettir.

Müşteriyi ön plana koyan felsefesi ile tüm Dünya’da 52.000’den fazla müşterisine %96 memnuniyet oranı ile hizmet veren Lockton hakkında daha fazla bilgi için: www.lockton.com

Ne yapıyoruz?

Müşterilerimizin işlerine değer yaratan ve varlıklarını korumayı amaçlayan iş ortağı olarak, başarılarının artmasına destek olmak için risk yönetimi ve sigorta çözümleri sunuyoruz.

Risk stratejisi ve yerel ve global sigorta programlarının oluşturulması çerçevesinde, müşterilerimizin karmaşık risk profillerini doğru anlayıp, iyi analiz ederek, yerel ve global piyasalardan doğru satın almalar yapıyor ve bu anlamda en iyi hizmet garantisini sağlıyoruz.

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk 500 kurumunun sektörel bazda risk profillerini anlayıp bu şirketlerin lokal ve global piyasalardan sigorta ihtiyaçlarını sağlamak ve en iyi uygulama örneklerine erişim konusunda önemli bir deneyime sahibiz.

Uzman mühendislerimiz aracılığıyla, risk yönetim standartlarının belirlenmesi, sabit kıymet risk analizi gibi uygulamalarla danışmanlık sunuyoruz.

Hasar gerçekleşmesi durumunda, hasarın büyümesini engelleyecek önlemlerin alınmasını, hasar sonrası sürecin takibi ve hızlı sonuçlandırılmasının sağlanmasını hedefliyoruz. Frekans hasarı oluşturabilecek risklerin yönetilmesi ve hasar/prim dengesini sağlayacak önlemlere ilişkin etkin çözümler sunulması konularında da destek veriyoruz.

Neden İntegra?

Risk yönetimi, sigorta ve reasürans hizmetleri ve danışmanlığı alanında lider çözüm ortağı olarak hizmet sunuyoruz.

İşimizin sahibiyiz…

İş ortaklığı modeliyle sunduğumuz hizmetlerimizde, müşterilerimiz, sektörün kendi alanlarında en deneyimli profesyonellerinden oluşan bir ekipten kesintisiz hizmet alırlar.

Alanında en iyilerin buluşma noktası…

Ekibimiz, sektörde ve kendi alanlarında en iyi bilinen, hizmet mükemmeliyetine odaklanmış, işini tutkuyla yapan, sürekli kendini yenileyen profesyonellerden oluşuyor.

Müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerini anlayacak, dünyada benzer sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerdeki ihtiyaçları ve çözümleri bilen ve bunları dünyadaki tüm piyasalardan bulabilecek, uzman bir ekiple hizmetimizi sunuyoruz.

Kurumsal Sigorta çözümlerinin yanı sıra “Özel Riskler”de de kapsamlı hizmet…

Müşterilerimiz kurumsal sigorta ve risk yönetimi ihtiyaçlarında, sektörün en iyilerinin deneyimlerinden yararlanırken, gelişen riskler ve farklı risk çözümleri gerektiren sektör ve alanlar için yerel ve global uygulamaları deneyimlemiş iş ortağı ve yöneticilerimizden hizmet alırlar.

Şirketimiz T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından Sigorta ve Reasürans Brokerliği Ruhsatları ile yetkilendirilmiştir.