Mustafa Nuri ÇAĞLAYAN Yönetim Kurulu Başkanı

1970 yılında başladığı sigortacılık kariyerinde 12 yıl saygın ve köklü sigorta şirketlerinin hasar departmanlarında yönetici ve hasar müfettişi olarak görev alan Mustafa Nuri Çağlayan, İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü mezunudur. 1982 yılında Mediha Çağlayan ile birlikte kurup başarı ile yönettiği Çağlayan Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.‘nin Eylül 2015’ten itibaren yeni ortaklık yapısı ve “İntegra Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.” ünvanı ile yeniden yapılandırılmasına öncülük etmiştir. Mustafa Nuri Çağlayan şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı olup, aynı zamanda şirketimizde Yönetici Partner olarak görev yapmaktadır.


Mert YÜCESAN  |  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Türk sigorta sektöründe, sigorta ve risk yönetimi faaliyetlerinin kurumsallaşmasında önde gelen isimlerden olan Mert Yücesan, Galatarasay Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olup, Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. İngiltere’nin en önemli sigortacılık okulu Charted Insurance Institute’un ACII diplomasına da sahip olan Mert Yücesan, 1988 yılından itibaren sigorta brokerlik sektöründe yer almış, Türkiye’de sigorta brokerliğinin kurulması ve yaygınlaşmasında lider bir rol üstlenmiştir.

Türkiye’nin ilk sigorta brokerlik şirketi olan San Sigorta’yı global bir sigorta ve reasürans brokerliği firmasına dönüştürüp, akabinde 17 sene kesintisiz CEO’luk görevini başarıyla yürütmüş ve sigorta brokerliğinin her alanında piyasa lideri pozisyonunu korumayı başarmıştır. Mert Yücesan, şirketimizin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olup, aynı zamanda şirketimizde Yönetici Partner olarak görev yapmaktadır.


Kemal DİNÇER Yönetim Kurulu Üyesi & CEO

1987 yılından itibaren sigorta aracılığı ve brokerlik sektöründe faaliyet gösteren Kemal Dinçer sırasıyla Dinçer & Dinçer Sigorta ve Reasürans Brokerliği ve Gras Savoye Sigorta ve Reasürans Brokerliği şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmıştır. Kemal Dinçer, Saint-Joseph Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. Kemal Dinçer şirketimizin Yönetim Kurulu Üyesi olup, aynı zamanda şirketimizde CEO olarak görev yapmaktadır.


Neil NIMMO Yönetim Kurulu Üyesi


Cem MENGİ Yönetim Kurulu Üyesi

Cem Mengi, 1988’de başlayan profesyonel iş yaşamı boyunca pek çok özel bankada, çeşitli üst düzey pozisyonlarda başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştir. En son Akbank‘ ta Kredi Komitesi Başkanı, Krediler ve Plasmandan Sorumlu Yönetim Kurulu Murahhas Üyelik görevinde bulunmuş; daha önce İNG Bank, Rabobank International, Körfezbank, Interbank ve Finansbank’ ta Genel Müdür Baş Yardımcısı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlerde bulunmuştur. Cem Mengi-CM Capital Management Yönetim Şirketinde Kurucu Başkan olarak danışmanlık görevi yapmaktadır. Cem Mengi, Matematik ve Fizik üzerine İngiltere’de “A Levels” yapmış, International University’de “İşletme ve Yönetim Fakültesi, Bilişim Yönetim Sistemleri” üzerine eğitim almıştır.