Mustafa Nuri ÇAĞLAYAN Yönetim Kurulu Başkanı

1970 yılında başladığı sigortacılık kariyerinde 12 yıl saygın ve köklü sigorta şirketlerinin hasar departmanlarında yönetici ve hasar müfettişi olarak görev alan Mustafa Nuri Çağlayan, İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü mezunudur. 1982 yılında Mediha Çağlayan ile birlikte kurup başarı ile yönettiği Çağlayan Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.‘nin Eylül 2015’ten itibaren yeni ortaklık yapısı ve “İntegra Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.” ünvanı ile yeniden yapılandırılmasına öncülük etmiştir. Mustafa Nuri Çağlayan şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı olup, aynı zamanda şirketimizde Yönetici Partner olarak görev yapmaktadır.


Kemal DİNÇER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & CEO

1987 yılından itibaren sigorta aracılığı ve brokerlik sektöründe faaliyet gösteren Kemal Dinçer sırasıyla Dinçer & Dinçer Sigorta ve Reasürans Brokerliği ve Gras Savoye Sigorta ve Reasürans Brokerliği şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmıştır. Kemal Dinçer, Saint-Joseph Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. Kemal Dinçer şirketimizin Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı olup, aynı zamanda şirketimizde CEO olarak görev yapmaktadır.Mert YÜCESAN Yönetim Kurulu Üyesi

Türk sigorta sektöründe, sigorta ve risk yönetimi faaliyetlerinin kurumsallaşmasında önde gelen isimlerden olan Mert Yücesan, Galatarasay Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olup, Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. İngiltere’nin en önemli sigortacılık okulu Charted Insurance Institute’un ACII diplomasına da sahip olan Mert Yücesan, 1988 yılından itibaren sigorta brokerlik sektöründe yer almış, Türkiye’de sigorta brokerliğinin kurulması ve yaygınlaşmasında lider bir rol üstlenmiştir.

Türkiye’nin ilk sigorta brokerlik şirketi olan San Sigorta’yı global bir sigorta ve reasürans brokerliği firmasına dönüştürüp, akabinde 17 sene kesintisiz CEO’luk görevini başarıyla yürütmüş ve sigorta brokerliğinin her alanında piyasa lideri pozisyonunu korumayı başarmıştır. Mert Yücesan, şirketimizde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Cem MENGİ Yönetim Kurulu Üyesi

Cem Mengi, 1988’de başlayan profesyonel iş yaşamı boyunca pek çok özel bankada, çeşitli üst düzey pozisyonlarda başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştir. En son Akbank‘ ta Kredi Komitesi Başkanı, Krediler ve Plasmandan Sorumlu Yönetim Kurulu Murahhas Üyelik görevinde bulunmuş; daha önce İNG Bank, Rabobank International, Körfezbank, Interbank ve Finansbank’ ta Genel Müdür Baş Yardımcısı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlerde bulunmuştur. Cem Mengi-CM Capital Management Yönetim Şirketinde Kurucu Başkan olarak danışmanlık görevi yapmaktadır. Cem Mengi, Matematik ve Fizik üzerine İngiltere’de “A Levels” yapmış, International University’de “İşletme ve Yönetim Fakültesi, Bilişim Yönetim Sistemleri” üzerine eğitim almıştır.


Volkan ŞİMŞEKALP |  Yönetim Kurulu Üyesi & Yönetici Partner

Uzun yıllar global brokerlik firmalarında Enerji, Alt Yapı ve Proje Finansmanı ekiplerinin yöneticiliğini ve kurulumunu yapmış olan Volkan Şimşekalp, Türkiye’de ve yurtdışında Kömür Santralleri, Doğal Gaz Çevrim Santralleri, Büyük Baraj ve HES’ler, Rüzgar Santralleri, yüzer Enerji Santralleri, Hava Limanları, Deniz Limanları, Demiryolları, Tünel projeleri gibi bir çok mühendislik projesinin sigorta hizmet ekip liderliğini üstlenmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği mezunu olan Volkan Şimşekalp, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Master tezinin başlığı “Altyapı Projelerinde Alternatif Risk Transfer Mekanizmaları”dır. Kendisi sektörde birçok seminer, forum ve çalışma grubunda aktif katılımcı olarak yer almış, Türkiye’deki altyapı projelerinde risk yönetim bilincini artırmaya yönelik çeşitli makale, kitapçık ve bilgilendirme dokümanı yayınlamıştır. Volkan Şimşekalp altyapı, enerji ve özel projelerden sorumlu Yönetici Partner ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


Murat İLERİ |  Yönetim Kurulu Üyesi & Yönetici Partner