Kemal DİNÇER Yönetim Kurulu Üyesi & CEO

1987 yılından itibaren sigorta aracılığı ve brokerlik sektöründe faaliyet gösteren Kemal Dinçer sırasıyla Dinçer & Dinçer Sigorta ve Reasürans Brokerliği ve Gras Savoye Sigorta ve Reasürans Brokerliği şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmıştır. Kemal Dinçer, Saint-Joseph Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. Kemal Dinçer şirketimizin Yönetim Kurulu Üyesi olup, aynı zamanda şirketimizde CEO olarak görev yapmaktadır.


Volkan ŞİMŞEKALP Yönetici Partner

Uzun yıllar global brokerlik firmalarında Enerji, Alt Yapı ve Proje Finansmanı ekiplerinin yöneticiliğini ve kurulumunu yapmış olan Volkan Şimşekalp, Türkiye’de ve yurtdışında Kömür Santralleri, Doğal Gaz Çevrim Santralleri, Büyük Baraj ve HES’ler, Rüzgar Santralleri, yüzer Enerji Santralleri, Hava Limanları, Deniz Limanları, Demiryolları, Tünel projeleri gibi bir çok mühendislik projesinin sigorta hizmet ekip liderliğini üstlenmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği mezunu olan Volkan Şimşekalp, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Master tezinin başlığı “Altyapı Projelerinde Alternatif Risk Transfer Mekanizmaları”dır. Kendisi sektörde birçok seminer, forum ve çalışma grubunda aktif katılımcı olarak yer almış, Türkiye’deki altyapı projelerinde risk yönetim bilincini artırmaya yönelik çeşitli makale, kitapçık ve bilgilendirme dokümanı yayınlamıştır. Volkan Şimşekalp altyapı, enerji ve özel projelerden sorumlu Yönetici Partner olarak görev yapmaktadır.


Mediha ÇAĞLAYAN | Partner

İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme mezunu olan Mediha Çağlayan, uzun yıllar çok uluslu şirketlerde mali işler sorumlusu olarak çalışarak emekli olup,eşi Mustafa Nuri Çağlayan ile birlikte Çağlayan Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’yi kurmuştur. Çağlayan Sigorta’nın Eylül 2015’ten itibaren yeni ortaklık yapısı ve İntegra ünvanı ile yeniden yapılandırılmasına öncülük etmiştir. Mediha Çağlayan, bireysel ve kurumsal sağlık sigortaları Portföy Yöneticisi olup, aynı zamanda şirketimizde Partner olarak görev yapmaktadır.


Serap TÜRKER Partner

1993 yılında Halk Yaşam Sigorta’da çalışmaya başlayarak sigorta sektörüne adım atan Serap Türker, sigorta şirketlerindeki tecrübesinden sonra yaklaşık 19 sene uluslararası brokerlik şirketlerinde üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. Deneyimli ekibi ile beraber sağlık ve hayat sigortaları alanında kurumsal çözümler üretmekte ve ihtiyaca uygun grup poliçelerinin dizaynını yaparak sigorta ihalesi için uygun şartları müşteriler adına oluşturmaktadır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat bölümü mezunu olan Serap Türker, “Sağlık ve Yan Haklar” bölümünden sorumlu Partner olarak görev yapmaktadır.


Ahmet Derya TAŞAN Partner

1994 yılında Commercial Union Sigorta’da çalışmaya başlayarak sigorta sektörüne adım atan Derya Taşan, çeşitli sigorta şirketlerindeki 11 yıllık tecrübesinden sonra, Anadolu’nın birçok bölgesinde pek çok farklı endüstriden global ve yerel kurumsal firmalara elementer, sağlık ve hayat sigortaları ve risk yönetimi alanında uluslararası bir sigorta brokerlik firmasında 13 yıl boyunca hizmet vermiştir. Derya Taşan, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, Ankara Ofisimizde Partner olarak görev yapmaktadır.


Onur AKSU Partner

Sektör’de 10 yılı aşkın tecrübesi bulunan Onur Aksu, İntegra’ya katılmadan önce Sigorta brokerlik şirketlerinde kurucu ortak sıfatıyla yöneticilik görevi üstlenmiştir. Onur Aksu, Saint Joseph Lisesi ve Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu olup, Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA yapmıştır. Onur Aksu, İntegra bünyesinde ağırlıklı olarak alacak sigortası, kefalet sigortası, finansman modelleri ve kredi yönetim araçları geliştirilmesi olmak üzere, ayrıca diğer kurumsal özel risklerin sigortalanması ile ilgili faaliyetlerin kurulması ve genişlemesi rollerini üstlenmiştir. Onur Aksu, “Kredi ve Özel Ticari Sigortalar” bölümünden sorumlu Partner olarak görev yapmaktadır.


Murat GÜSAR Partner

Çalışma hayatına 1989 yılında Allianz Sigorta’da Büyük Müşteriler Departmanında başlayarak sigorta sektörüne adım atan Murat Güsar, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur. İngiltere’nin en önemli sigortacılık okulu Charted Insurance Institute’un ACII diplomasına sahip olan Murat Güsar Allianz Sigorta’daki kariyerinin ardından, 2000 yılında IAS International Adjusting Services Şirketine ortak olarak katılmış, 2009 yılında Ram Sigorta’da Koç Holding şirketlerinin sigorta ve risk yönetiminden sorumlu Genel Müdür olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm sigortacılık branşlarının yanında, risk yönetimi, inşaat projeleri, endüstriyel riskler, kar kaybı ve iş durması, iş sürekliliği, tedarik zinciri riskleri ve iş geliştirme alanlarda uzun yıllara dayanan uzmanlığa sahiptir. Aynı zamanda sertifikalı sigorta eksperi olan Murat Güsar, hasar ve hasar yönetimi, eksperlik ve danışmanlık alanlarında da deneyim ve bilgi birikimine sahiptir. Murat Güsar Büyük Müşteriler’den sorumlu Partner olarak görev yapmaktadır.


Selin ERÇAKIR Partner

2000 yılından itibaren sigorta brokerlik sektöründe yer alan Selin Erçakır, uzun yıllar sektörün önde gelen uluslararası sigorta brokerlik firmasında Ege Bölge Direktörü olarak görev yapmıştır. Ege bölgesindeki pek çok farklı endüstriden global ve yerel kurumsal firmalara elementer, sağlık ve hayat sigortaları ve risk yönetimi alanında hizmet vermiştir. İstanbul Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü mezunu olan Selin Erçakır, İzmir Ofisimizde Partner olarak görev yapmaktadır.